hand-drawn-male-models_23-2147514374

Zawsze stylowo, chociaż nieformalnie – marynarki sportowe

Od zwykłych marynarek różnią się przede wszystkim niezobowiązującym charakterem, z dozą eleganckiego i niewymuszonego stylu. Casualowe marynarki sportowe są jednym z nielicznych ubiorów, które świetnie sprawdzają się praktycznie w każdej stylizacji.

Stereotypy dotyczące formalności marynarek są jeszcze dość mocno zakorzenione w świadomości zarówno facetów, jak i kobiet, jako strój bardzo elegancki. Mogłoby się wydawać, że na niektóre okazje, aż za bardzo. Nie jest to prawda. A projektanci i styliści przełamują te schematy, udowadniając w swoich stylizacjach, że marynarki sportowe nadają się praktycznie wszędzie.

Można powiedzieć, że marynarki sportowe przedstawiają sobą zupełnie odmienny styl od swoich tradycyjnych odpowiedników. Nie tylko posiadają inny krój i dużo większą liczbę fasonów niż marynarki garniturowe. Ale także szyte są z nieco innych materiałów, które są bardziej wygodne i elastyczne w codziennym noszeniu.

Uniwersalność jaką mogą pochwalić się marynarki sportowe, można dostrzec dopiero po przełamaniu wewnętrznego oporu do noszenia marynarki w niezobowiązujących okolicznościach. Wydaje się to śmieszne, ale mężczyźni, którzy nie są przyzwyczajeni do marynarek, mogą mieć z nimi problem. Kiedy mężczyzna postanawia zmienić styl i dotychczas ubierał się raczej swobodnie, a zmierza w stronę bardziej casualowej mody, będzie musiał się niejako z marynarką obyć.

Na szczęście marynarki sportowe produkowane są w tak dużej ilości fasonów i krojów, że spokojnie można znaleźć całkiem fajną marynarkę, nawet z kapturem, która pozwoli się niejako przystosować modowemu neoficie.

Marynarki sportowe pozwalają łączyć style, które wydawałyby się dla siebie całkowicie przeciwstawne. Dzięki sportowym marynarkom można połączyć stylową i elegancką stylizację z jak najbardziej swobodnym i codziennym stylem ubierania. Marynarkę sportową można założyć zarówno na zwykłą podkoszulkę, koszulę, jaki sweter czy nawet bluzę. Trudno szukać drugiego tak uniwersalnego i prostego ubioru, który komponuje się praktycznie z każdym stylem ubierania.