wozek

Wózek spacerowy

Wózek spacerowy dla maluszka to bardzo ważny sprzęt, trzeba pamiętać, że spacerówka towarzyszyć nam będzie podczas codziennych spacerków, zakupów, przechadzek, wizyt u lekarza, słowem będzie nam stale z nami przynajmniej dwa lata. Wybór wózka spacerowego musi być zatem dobrze przemyślany i dopasowany do potrzeb naszej rodziny tak, aby stał się partnerem, nie zaś zawadzającym, niewygodnym gadżetem.

Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim musimy przemyśleć gdzie wózek będzie najczęściej używany,  po jakim terenie będziemy się poruszać- w warunkach miejskich doskonale sprawdzają się wózki z piankowymi, małymi kółkami, są lżejsze w prowadzeniu po chodnikach, łatwo je złożyć, mieszczą się w bagażnikach samochodowych, natomiast jeśli teren po którym się poruszamy należy do „trudniejszych” dobrze sprawdzą się duże, pompowane koła. Kolejnym ważnym elementem jest siedzisko, musi być wygodne, dobrze wyprofilowane, szczególnie istotne, kiedy nasz maluszek jeszcze nie chodzi, ponieważ spacery w wózku będą trwały dłużej, dobrze jeśli można siedzisko rozłożyć do pozycji leżącej, aby było komfortowe w czasie drzemki.

Wózek spacerowy musi być wytrzymały, stelaż stabilny, łatwy w składaniu, dobrze przypatrzeć się jakości materiału pokrycia i temu, czy można je zdejmować, nie ukrywajmy, że będzie ono musiało być często czyszczone, prane. Bardzo praktyczny jest spory kosz na zakupy pod siedziskiem, który pozwoli pomieścić sprawunki. W wózku spacerowym niezwykle istotny jest też daszek, musi on daleko zachodzić na powierzchnię siedziska, żeby ochronić nasz skarb przed deszczem, wiatrem, słońcem.  W standardowym wyposażeniu zazwyczaj jest folia przeciwdeszczowa, trzeba sprawdzić, czy jest łatwa w nakładaniu, można dokupić parasolkę przeciwsłoneczną, na pewno się przyda. Wiele spacerówek ma możliwość montażu siedziska przodem do kierunku jazdy lub twarzą do rodzica, warto mieć w tym zakresie wybór, gdyż maluszek będzie miał na pewno różne dni, jednym razem będzie ciekawy świata, kiedy indziej  twarz rodzica zapewni mu spokój.

Tekst opracowano dzięki 4toys.pl