heppy

W jaki sposób składamy sobie życzenia sylwestrowe?

Nadejście Nowego Roku to wydarzenie wyjątkowe i wskroś symboliczne. Zamykamy bowiem za sobą pewien okres i rozpoczynamy nowy. Wszystko wydaje się wtedy takie świeże, młode, pełne nadziei. My sami często w takich chwilach obiecujemy sobie, że wiele w naszym życiu się zmieni, postanawiamy ślubować sobie jakieś noworoczne postanowienia i tak dalej.

Dlatego też, poprzedzająca nowy rok zabawa sylwestrowa to czas bardzo wesoły. To chwile szampańskiej imprezy, podczas których nie brakuje śmiechu, tańca, skocznej muzyki i wyskokowych trunków. Miejsca, w których się bawimy są często bogato przyozdobione kolorowymi serpentynami czy balonami, a my sami wkładamy na siebie najlepsze kreacje.

Nieodłącznym składnikiem chwili, w której jeden rok przechodzi w drugi, oprócz oczywiście huku fajerwerków i strzelających korków od szampanów są także życzenia sylwestrowe, składane sobie nawzajem przez uczestników zabawy. Różnią się one zazwyczaj nieco od tych składanych na inne okazje, są bowiem w każdym calu pozytywne i skupiają się na temacie wydarzeń, które mają nastąpić właśnie w przeciągu najbliższych 365 dni (lub 366 w przypadku roku przestępnego).

Zazwyczaj życzymy sobie po prostu tego, żeby ten nadchodzący, nowy rok był o wiele lepszy od poprzedniego. Żeby wszystko się nam udawało, byśmy z powodzeniem wypełnili wszelkie nasze plany, by omijały nas nieprzyjemności i przykre dni. Życzymy sobie szczęścia, pomyślności, nierzadko także zdrowia, no i powodzenia w pracy oraz finansach. Osoby samotne często mogą tego dnia usłyszeć także życzenia znalezienia w najbliższym roku swojej ukochanej drugiej połówki.

W ten sposób rozmawiamy z osobami, z którymi spędzamy zabawę sylwestrową. W jaki sposób jednak złożyć życzenia komuś, kto przebywa gdzieś daleko? W obecnych czasach najlepszy będzie chyba SMS lub e-mail. Tu zamiast standardowych życzeń świetnie sprawdzą się okazjonalne wierszyki. Wierszyk taki trzeba oczywiście odpowiednio dopasować do jego adresata, młodej osobie możemy wysłać taki mocno zabawny i szalony, osobie starszej raczej bardziej stonowany i tradycyjny.

Źródło – http://zyczeniowo.pl/