sailboats-sailing-boats-lake-school-water

Szkoła żeglarstwa

W swym życiu uczęszczamy do różnych szkół, od szkoły podstawowej po szkołę wyższą. Niekiedy bywają to różnorodne szkoły dla dorosłych o rozmaitych kierunkach kształcenia. A czy ktoś z Was pomyślał o nauce w takim miejscu jak szkoła żeglarstwa? Zapewne nie, a szkoda bo jest to unikalny typ szkolenia. Zamiast siedzieć na nudnym wykładzie, w tym czasie możesz właśnie uczyć się na świeżym powietrzy jak żeglować! Brzmi kusząco prawda? A i owszem. Takie szkoły mają swoją siedzibę miedzy innymi w Gdyni, Toruniu, a nawet w Krakowie. Z czym wiąże się nauka i zdobywanie doświadczenia? Bardzo często z obozami szkoleniowymi, w czasie których możemy otrzymać patent Żeglarza Jachtowego itd. Obozy organizowane są bardzo często i trwają ok dwóch tygodni. Z reguły szkoły żeglarskie organizują je w czasie wakacji. Przez to nawet dzieci i młodzież mogą świetnie się bawić, a przy okazji nabyć nowych umiejętności. Jeśli zdecydujemy się na udział w takim obozie możemy wybrać, czy chcemy podróżować np na Mazurach, Morzu bałtyckim czy wypłynąć a bardziej „szerokie wody”

Posyłając dzieci lub młodzież na tego typu obozy możemy być spokojni o ich bezpieczeństwo. Będą znajdować się pod czujnym okiem doświadczonych żeglarzy, którzy zapewnią im ciekawe zajęcia, a także pomogą gdy dziecko będzie mieć jakikolwiek kłopot.
Nad dorosłymi także czuwają instruktorzy, a więc- spokojna głowa. Można tylko cieszyć się wolnym czasem!
Jak taki obóz szkoleniowy przekłada się na koszty? Rzecz jasna będzie to kwestia odmienna w zależności od trasy, ilości uczestników i czasu trwania obozu. Pamiętajmy, że to bardzo pozytywny aspekt zagospodarowania czasu. Zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, mogą być pewne że świetnie spędzą czas, nabiorą nowych doświadczeń a także nawiążą nowe znajomości.
Warto wcześniej odwiedzić rozmaite strony internetowe aby zapoznać się z różnymi ofertami i mieć rozeznanie, która z nich będzie dla nas najbardziej korzystna. Na uwadze warto mieć także wykaz dokumentów oraz wszelkich potrzebnych rzeczy.