sea-sunny-person-beach

Solarium dobre dla każdego !

Czy to Wrocław, Kraków czy Warszawa, każde miasto pęka w szwach od punktów które świadczą usługi w zakresie sztucznego opalania. Z solarium wracamy nie tylko z piękną opalenizną ale i z dobrym humorem, bowiem to „słoneczko” działa pozytywnie na nasz organizm. Za jego sprawą wydziela się zarówno witamina D jak i endorfiny. Mimo, że samo opalanie wydaje nam się czynnością bardzo prostą warto zapamiętać kilka ważnych zasad aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, na ten przykład poparzeń, a pozwolą uzyskać ładny efekt po wyjściu z solarium.

Posiadaczki długich włosów, powinny je związywać a najlepiej spinać w ciasny koczek. Opadające włosy zasłonią twarz, kark i szyje a nawet plecy, przez co jak łatwo się domyślić efekt opalania nie będzie zbyt dobry. Każdy kto nosi soczewki kontaktowe obowiązkowo powinien je zdejmować lub pamiętać o założeniu w kabinie ochronnych okularów. Tyczy się to każdego, nie tylko osób posiadających soczewki. Gogle które solaria posiadają na wyposażeniu pomogą uchronić wzrok przed uszkodzeniem przez nadmierną dawkę promieni. Wskazane jest, aby Panie zmywały makijaż zanim rozpocznie się opalanie. Kosmetyki których używamy sprawiają, że skóra staje się wrażliwa, może to skutkować podrażnieniami a nawet poparzeniem. Warto o tym pamiętać, bo ja dobrze wiemy poparzenia to rzecz bolesna.. Jeżeli opalasz się w solarium unikaj w tym samym dniu opalania przy promieniach słonecznych, to bardzo nie zdrowe. Tak samo rzecz ma się z opalaniem w solarium w tym samym dniu. Pozwólmy skórze odpocząć i zregenerować się. Po upływie ok 48 zobaczysz jaki efekt przynosi opalanie przy promieniach UV. Jeśli będzie on nie zadowalający, dopiero po wspomnianych dwóch dniach ponownie udaj się na solarium. Pamiętać należy także o ustawieniu odpowiedniego czasu opalania. Posiadaczką skóry wrażliwej zalecane jest opalanie nie dłuższe niż 5 minut (pierwszy raz) stopniowo czas można zwiększać ale maksymalnie do 10 minut. Jeżeli masz skórę normalną także rozpocznij od 5 minutowego opalania i zwiększaj tę ilość do np 12 min.

Przedział 15-20 min zastosuj tylko wtedy jeśli Twoja skóra dobrze znosi sztuczne promienie. Solarium nie jest polecane osobom o bardzo jasnej karnacji. Takie opalanie może skutkować poparzeniem.