katowice_polerowani_lakieru

Skuteczne i trwałe polerowanie lakieru w Katowicach

Lakier na każdym samochodzie po wielu latach staje się o wiele bardziej wyblakły, niż w sytuacji gdy auto ma dopiero rok czy dwa lata. Dlatego chcąc doprowadzić samochód do pierwotnej kondycji jeśli chodzi o wygląd, musimy podjąć pewne działania. W dzisiejszym poradniku opiszemy jak w sposób trwały i skuteczny przeprowadzić polerowanie lakieru, które ma szansę przywrócić naszemu samochodowi jego pierwotny blask.
Na początku należy przede wszystkim dobrze auto umyć. Nie da się polerować lakieru, na którym znajduje się mnóstwo brudu. Dlatego na początku warto pojechać na dobrą myjnię samochodową i dokładnie umyć auto. Gdy to już będzie zrobione, możemy rozpocząć polerowanie. Tutaj są dwie szkoły. Możemy zrobić to samodzielnie, co jest wskazane głównie w przypadku aut z lat dziewięćdziesiątych, gdzie takie polerowanie było wykonać samodzielnie dość łatwo. Możemy też wybrać się do specjalnego zakładu, który wykonuje polerowanie lakieru. Katowice są jednym z miast, gdzie bez kłopotów można znaleźć taki właśnie zakład i odnowić lakier na naszym samochodzie za niewielkie pieniądze. Zależy to jednak od wyjściowego stanu lakieru i ogólnie tego, czy pojawiają się duże ubytki miejscami, czy jest dużo zarysowań, wgnieceń i tak dalej. To powoduje, że polerowanie staje się trudniejsze. Bywa, że trzeba czasami wykonać nie tylko polerkę lakieru, ale kompletne malowanie samochodu. O tym jednak opowiemy za chwilę, tymczasem jeszcze wróćmy do kwestii polerowania auta samodzielnie. Otóż tutaj mamy do wyboru zasadniczo polerowanie ręczne lub mechaniczne. W drugim przypadku musimy zakupić sobie specjalne urządzenie do polerowania, gdzie bardzo ważne jest, by miało ono regulowane obroty tarczy polerskiej. Dzięki temu będziemy mogli przeprowadzić tą operację poprawnie.
Kolejna sprawa to koszty i sam proces w przypadku, gdy lakier jest mocno zniszczony i trzeba zacząć od praktycznie jego naniesienia na nowo. Tutaj nie da się ukryć, że trzeba będzie zapłacić za całą operację kilka tysięcy złotych więcej, jednak sytuacja nie jest beznadziejna i na pewno jakoś damy sobie z tym radę. W zamian za te pieniądze będziemy mieli kompletnie odrestaurowany lakier na samochodzie, który spokojnie wytrzyma przez długie lata. Ta metoda polecana jest zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia ze starszym autem, które zamierzamy odrestaurować. Wtedy kompletne odnowienie lakieru będzie bardzo wskazane. Tutaj rozpoczyna się od polerowania za pomocą bardzo agresywnej tarczy, która działa nieco jak papier ścierny. Powoduje to, że cały lakier zostaje zdrapany aż do podkładu, a jednocześnie jest on wyrównywany. Gdy widoczny jest już tylko podkład, pracownicy nanoszą nowy lakier na samochód. Ten proces trwa nawet cały dzień, ponieważ lakier nakłada się warstwami. Gdy lakier jest już nałożony, przychodzi pora na umieszczenie na nim jeszcze lakieru bezbarwnego. Dopiero gdy ten wyschnie zabezpieczając jednocześnie całą powłokę, przeprowadza się ostateczne polerowanie lakieru Katowice mają wiele firm, które wykonują taką operację, dzięki czemu możemy mieć całkowicie odnowiony lakier na samochodzie, co w przypadku posiadania pojazdu zabytkowego, który chcemy utrzymać w jak najlepszym stanie, jest bardziej niż wskazane.
Jak możemy zauważyć, wypolerowanie lakieru tak, by auto ponownie błyszczało się jak nowe, wymaga wiele pracy. W przypadku auta, które jest już mocno po przejściach, można wykonać standardowe polerowanie, które po prostu nieco polepszy sytuację. Natomiast jeśli auto ma zostać zarejestrowane jako zabytkowe i utrzymane w takim stanie, to trzeba się już o wiele bardziej postarać.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym jak zadbać o swoje auto to przeczytaj również:

Renowacja skórzanej tapicerki, czyli jak odmłodzić nasze fotele.