runer

Skarpety kompresyjne – wady i zalety

Jesteś profesjonalnym biegaczem i szukasz nowych rozwiązań, nowych produktów, dzięki którym będziesz mógł trochę poprawić swoje wyniki w bieganiu. Jednym z takich produktów jest odzież kompresyjna – coś, co od kilku lat bije rekordy popularności wśród polskich biegaczy. Co to jest?
Początkujący musi wiedzieć, że skarpety kompresyjne i inne – ale już rzadziej kupowane – formy odzieży kompresyjnej, np. koszulki, spodenki, a nawet kombinezony, mają dobroczynny wpływ na organizm sportowca. Mogą podkręcać metabolizm, zwiększać moc mięśni do maksimum, zwiększać wydolność krążenia, zmniejszać tętno podczas wysiłku i zabezpieczać łydki, zapobiegać kontuzjom. Jeśli używamy ich z rozmysłem, możemy osiągnąć wiele i poprawić własne wyniki, osiągnąć nowe rekordy w bieganiu.
Skarpety kompresyjne są bardzo wygodne i polecane przez wielu biegaczy. Twierdzą oni, że najczęściej używają ich przy zawodach oraz biegach długodystansowych. Wtedy doskonała przyczepność i wygoda tych skarpet sprawdza się idealnie. Są w stanie wydać setki złotych na takie produkty – choć wpierw lepiej oczywiście zainwestować w bardzo dobrej jakości buty do biegania, bez których ani rusz!
Same superlatywy.
Ale skarpety kompresyjne – jak wszystko – mają też swoje wady.
Przede wszystkim, cena. Produkty te do najtańszych nie należą i dlatego początkujący czy średnio zaawansowany biegacz powinien zrezygnować nawet z planów o ich kupnie – chyba że przejdzie na wyższy, profesjonalny poziom w bieganiu.
Dalej, firma. Obecnie na rynku są dziesiątki firm oferujących różne skarpety kompresyjne, jednak większość z nich oszukuje. Każdy zorientowany sportowiec powie, że nie można kupić produktów kompresyjnych za cenę niższą lub równą 100 zł. Polecają też, by szukać produktów ze sprawdzonych firm o bardzo dobrych opiniach. Chodzi bowiem o to, że te tańsze skarpety to nie skarpety kompresyjne, a skarpety uciskowe, a między nimi jest pewna różnica. Chociażby taka, że te drugie są mniej wygodne i zsuwają się podczas biegania, co nie jest korzystne w przypadku biegów długodystansowych.

Sprawdź sklep internetowy https://nowoczesnysport.pl/