bus

Przewóz zagraniczny samochodowy wybierany coraz częściej

Kiedy kilka lat temu zapanował boom na tanie linie lotnicze, wszyscy chcieli latać samolotami. Popularne połączenia do Irlandii czy Anglii, zdominowały na jakiś czas przewozy zagraniczne. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy i podobnie było z tanimi liniami lotniczymi. Po jakimś czasie opłaty zaczęły wzrastać, a także powstawały dodatkowe, chociażby takie, jak horrendalne opłaty za nadbagaż. Jeśli chciało się lecieć tanio, trzeba było bukować bilet z olbrzymim wyprzedzeniem, a jak wiadomo, życie jest pełne różnych niespodzianek i nieprzewidzianych okoliczności, a tym bardziej jeśli czas ma pole do popisu. Natomiast przebukowanie biletu, to często dodatkowe koszty i to wcale nie takie małe.
Z tego powodu już od jakiegoś czasu przewozy zagraniczne zostały w dużej mierze przejęte przez przewoźników samochodowych. Firmy zajmujące się zarówno przewozem zagranicznym osób, jak i towarów, stały się niezwykle konkurencyjne na rynku przewozowym. Dużo niższe ceny oraz stale rosnąca jakość usług spowodowały, że część osób przerzuciła się całkowicie na przewozy zagraniczne samochodowe.
Obok wiadomego aspektu cenowego, gdzie różnica między najtańszym biletem lotniczym, a ceną biletu przewoźnika samochodowego, wynosi nawet kilkaset złotych, do przewagi przewozu zagranicznego samochodem dołącza jeszcze jeden niezwykle istotny fakt.
Przejazdy zagraniczne samochodowe oferują coś, czego linie lotnicze nigdy nie będą w stanie zapewnić. A mianowicie dowiezienie pasażera do samego punktu przeznaczenia, nawet pod same drzwi.
Dodatkowo stale rośnie ilość nowych połączeń z różnego rodzaju miastami i krajami. Przewoźnicy inwestują także w nowoczesną flotę samochodową, która jest nie tylko komfortowa i wygodna, ale również bezpieczna i ekonomiczna, co wpływa znacznie na obniżenie ceny przejazdu.
Już dzisiaj przejazdy zagraniczne do Holandii, Niemiec czy Austrii, zdominowane są przez przewoźników prywatnych, oferujących atrakcyjne połączenie w niezwykle korzystnych cenach, a dla stałych klientów są możliwe znaczne rabaty i promocje. Dlatego też z czasem jeszcze coraz więcej podróżnych będzie decydować się na tego właśnie typu przewozy za granicę.

Źródło – busy do Belgii