krakow

Nocleg w Krakowie rzut beretem od lotniska

Duży wpływ na popularność Krakowa w sferach biznesowych, wywiera jego bliska lokalizacja nieopodal jednego z największych polskich portów lotniczych, mieszczącego się w krakowskich Balicach. Z pewnością wielu podróżujących w celach biznesowych, szuka noclegu w jak najbliższej lokalizacji lotniska, żeby móc jak najszybciej dostać się na lot powrotny. Istnieje kilka krakowskich hoteli, które są położone w dogodnej odległości od Balic, co pozwala na bezproblemowe i szybkie dotarcie z i na lotnisko.
Jednym z mieszczących się najbliżej lotniska hoteli, leżącym zaledwie trzy kilometry od portu, jest trzygwiazdkowy Hotel Pod Kamykiem, gdzie dostępny jest bezpłatny parking, a w pokojach można korzystać z darmowego internetu.
Również niedaleko lotniska znajduje się czterogwiazdkowe luksusowe Centrum Hotelowo – Konferencyjne Witek. Oprócz klimatyzowanych pokoi z WiFi, obiekt oferuje również saunę, zaplecze konferencyjne, bankomat oraz wypożyczalnię samochodów.
Na uwagę zasługuje także mieszczący się niecałe 5 kilometrów od lotniska nowoczesny trzygwiazdkowy Vinci Hotel Airport.
Nieopodal lotniska znajdują się również hotele: trzygwiazdkowy Magnat oraz jednogwiazdkowy Daisy. Ciekawym hotelem położonym niewiele ponad 5 kilometrów od Balic jest także czterogwiazdkowa Ekosamotnia.
Niewiele dalej od lotniska można zakwaterować się również w trzygwiazdkowych hotelach Kochanów i Tyniecki oraz w dwugwiazdkowym hotelu Bona i trzygwiazdkowym Hotelu Fero Express – leżących 6 kilometrów od portu lotniczego Balice – Karków.
Praktycznie wszystkie hotele leżące niedaleko lotniska w Balicach, posiadają bezpłatne parkingi, jest to niezwykle istotne w przypadku kiedy przylatujemy do Krakowa i poruszamy się po mieście wypożyczonym samochodem. Z reguły w hotelach zlokalizowanych bliżej centrum miasta lub bezpośrednio na Starym Mieście, może zaistnieć problem z miejscem parkingowym lub z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat za postój samochodu. Pod tym względem oprócz wygodnego i szybkiego dojazdu zarówno do miasta, jak i na lotnisko, mają zdecydowaną przewagę hotele zlokalizowane bliżej samych Balic, które udostępniają darmowe miejsca parkingowe.

Polecamy: Kraków hotel