leasing-komputerow

Leasing komputerów – jak działa?

Od początku XXI wieku bardzo dużo zmieniło się w Polsce, głównie na plus. Kraj znacząco rozwinął się gospodarczo, co jest zasługa wolnego rynku oraz naszemu członkostwu w Unii Europejskiej. Jeszcze dziesięć lat temu na zakup komputera nie mogły pozwolić sobie rodziny ubogie, nie każdy miał także w domu podłączone łącze internetowe. Jednak w dzisiejszych czasach specjalistyczny sprzęt przestał być towarem luksusowym, nie trzeba kupować nowego komputera w sklepie, istnieje również opcja leasingu.

Wypożyczenie sprzętu

Słowo leasing przede wszystkim kojarzy nam się z branżą samochodową, w końcu wielu przedsiębiorców zamiast kupić pojazd korzysta z tej metody. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie, również jeśli chodzi o leasing komputerów. Zamiast kupować nowy produkt często biorąc na niego pożyczkę w banku, „wynajmujemy” go od odpowiedniej firmy, opłacając co miesiąc niezbyt wygórowane raty. W tym przypadku dodatkowym kosztem jest jedynie niewielka prowizja oraz konieczność ubezpieczenia sprzętu. Po określonym czasie możemy taki produkt odkupić na własność, w bardzo okazyjnej cenie, jeśli jednak nie chcemy, możemy oddać go i wypożyczyć kolejny.

Leasing komputerów

Oczywiście sprzęt komputerowy nie jest tak bardzo kosztowny jak samochody, jednak wzięcie go w leasing jest bardzo często praktykowane, przede wszystkim przez przedsiębiorców. Obecnie niemalże każdej branży poprzedni jest odpowiedni sprzęt, większość dokumentacji prowadzona jest drogą wirtualną, zamiast papierowych archiwów mamy internetowe bazy danych. Kiedy przedsiębiorca zakłada firmę, np. w branży budowlanej, dla każdego ze swoich kilkunastu pracowników musi nabyć odpowiedni sprzęt, co jest dość kosztowne. Z tego powodu coraz więcej biznesmenów praktykuje leasing komputerów, dzięki niewielkim, miesięcznym ratom za wynajem nawet nie odczuwa kosztów.

Dodatkowe korzyści

Mogłoby się wydawać, że lepszym pomysłem jest wzięcie kredytu i zaopatrzenie się w sprzęt, który będzie własnością firmy. Jednak wbrew pozorom nie jest to dobre rozwiązanie, bowiem każdorazowa wymiana sprzętu stanowi dodatkowy koszt. W wielu branżach jakość komputerów jest istotna, te muszą być kompatybilne z aplikacjami, które nieustannie się rozwijają. W praktyce wygląda to tak, że co 3 lata należy wymienić wszystkie urządzenia, czyli wówczas, kiedy akurat kończy się nam na nie rata. Kiedy bierzemy leasing komputerów nie musimy się przejmować sprzedażą niepotrzebnego sprzętu, po prostu bierzemy nowy, nie zwiększając przy tym miesięcznej raty, bez zbędnych formalności.

Możesz być zainteresowany również:

Leasing pomysłem dla nowych firm