wymiana-worek-pieniędzy_23-2147510722

Kredyty bez zdolności kredytowej – czy ma sens

Jednym z rozwiązań dla osób potrzebujących pieniędzy są kredyty bez zdolności kredytowej. Są to kredyty przeznaczone dla osób mających problem z pracą czy też ogólnie z uzyskaniem pieniędzy w określonej wysokości. Przez dokładną weryfikację nie zawsze można uzyskać pieniądze.

Jakie są koszty uzyskania chwilówki?
Jeśli firma udziela kredyty bez zdolności kredytowej to podejmuje bardzo duże ryzyko. Dlatego też większość instytucji tego rodzaju bierze bardzo duże oprocentowanie za realizowane przez siebie usługi. W większości przypadków oprocentowanie jest bardzo wysokie, jednak zwykle jest to jedyne rozwiązanie dla osób będących w kłopotach finansowych. Wysokie oprocentowanie w większości przypadków nie jest przeszkodą ponieważ kwoty kredytów bez zdolności kredytowej zwykle nie są bardzo wysokiej.

Kto może uzyskać tego rodzaju kredyt?
W większości przypadków firmy pożyczkowe mają podobne zasady jak w przypadku innych rodzajów pożyczek. Oczywiście każda z firm ma swoje prywatne zasady, które w większości przypadków obejmują konieczność posiadania polskiego obywatelstwa oraz bycie pełnoletnim. Niektóre z firm dodatkowo zaostrzają całą procedurę i od osób chcących uzyskać kredyty wymagają posiadania ukończonych 21 lat. Dodatkowo będąc osobą w podeszłym wieku również można mieć problem z uzyskaniem kredytu ponieważ większość firm nie udziela pożyczek osobom mającym 70 i więcej lat.

Na co zwrócić uwagę biorąc taki kredyt?
Przede wszystkim przed podpisaniem umowy należy dokładnie zweryfikować firmę z usług, której chcemy skorzystać. Warto dokładnie przeanalizować kwotę oprocentowania, termin spłaty oraz jej zasady. Jeżeli umowa jest niejasna bądź też zasady okażą się niezbyt atrakcyjne zawsze można z niej zrezygnować. Oczywiście nie można zapominać, że w większości przypadków mamy 14 dni na rozwiązanie umowy o kredyt bez podania przyczyny.

Jeśli nie ma się innej opcji warto zdecydować się na tego rodzaju kredyty, jednak trzeba pamiętać, że oprocentowanie może być bardzo wysokie.