Kredyt dla firm na rozwój działalności

Kredyt dla firm na rozwój działalności

Każdy, to prowadzi firmę, musi nieustannie dysponować środkami finansowymi na inwestycje lub inne bieżące wydatki. Problem ich braku jest szczególnie kłopotliwy dla osób dopiero rozpoczynających swoją działalność, które potrzebują gotówki na niezbędne maszyny czy materiały. Istnieje wiele sposobów jej uzyskania, ale najlepszym jest z pewnością kredyt dla firm, oferowany na korzystnych warunkach przez banki i inne instytucje finansowe.

Najczęściej jest to pożyczka na rozpoczęcie działalności, a warunkiem do uzyskania będzie pomysł poparty biznesplanem, który trzeba przedstawić przedstawicielowi wybranego banku. Oceni on jego opłacalność i na tej podstawie wyliczy ilość środków, które będą potrzebne do realizacji. Oczywiście występując o kredyt dla firm, trzeba również posiadać pozytywną historię kredytową, a jakiekolwiek wpisy w Biurze Informacji Kredytowej, świadczące o niespłaconych zadłużeniach niemal automatycznie oznaczają odmowę jego przyznania. W przypadku braku jakiejkolwiek wcześniejszej historii kredytowej bank może wziąć pod uwagę zatrudnienie kredytobiorcy na etacie, w tym wysokość jego miesięcznych zarobków. Na szczęście niemal każdy pomysł, który może przynieść duże zyski, spotyka się z zainteresowaniem, co mimo istniejącego ryzyka najczęściej skutkuje przyznaniem kredytu inwestycyjnego.

Niestety najczęściej początkujący przedsiębiorca, biorąc kredyt dla firm, może liczyć na stosunkowo niewielkie kwoty, kilku, ewentualnie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taka pożyczka będzie również wyjątkowo wysoko oprocentowana i w zależności od wybranego banku może ono niekiedy przekraczać nawet 20 procent rocznie. Jeśli na rozwój firmy jest potrzebna większa suma, to jedynym sposobem, aby ją zwiększyć, jest posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia. Jeśli jest to np. atrakcyjna nieruchomość, to pod zastaw jej hipoteki można uzyskać kredyt w wysokości kilkuset tysięcy, a nawet większy. Istnieje jednak ryzyko, z którym trzeba się liczyć, a jest nim możliwość utraty domu czy mieszkania w przypadku gdy inwestycje okażą się nietrafione i nie przyniosą planowanych zysków.

Dla Twojej firmy G (bez cash-back)