komoda

Komody do pokoju dziecięcego

Przygotowując pokój dla małego dziecka, rodzice stykają się z wieloma trudnymi decyzjami. Jakie meble wybrać? Na jaką kolorystykę postawić? Na rynku nie brakuje ciekawych ofert, jednak często w grę wchodzi także ograniczony budżet rodzinny. Na co zwrócić uwagę wybierając się do salonu meblowego i jak stworzyć udaną dziecięcą aranżację?

Najczęściej wybieranym w takiej sytuacji meblem są komody dla dzieci. Jest tak przede wszystkim ze względu na ich liczne walory praktyczne. Odpowiednio wykonana komoda jest pojemna i bez problemu pomieści różnego rodzaju przedmioty – a jak wiadomo, małe dzieci zawsze przynoszą ze sobą stosy zabawek, ubranek i artykułów pielęgnacyjnych. Aby w domu panował porządek, wszystkie te przedmioty trzeba estetycznie zamknąć w szufladach i szafkach. Właśnie dlatego od razu warto przeanalizować rozkład danego mebla, sprawdzić czy jego elementy konstrukcyjne są w stanie komfortowo pomieścić konkretne grupy przedmiotów. Innym aspektem jest oczywiście wytrzymałość materiału i bezpieczeństwo. Musimy pamiętać, że komody dla dzieci znajdują się w centrum szalonej wyobraźni i energii, mogą być potrącane, traktowane jako element zabawy. Niezmiernie ważne jest ich przygotowanie na kontakt z pociechą w każdym wieku. Nie mogą zawierać ostrych, niebezpiecznych krawędzi i muszą stabilnie stać na swoim miejscu, aby nie przewrócić się i nie przygnieść swoim ciężarem przebiegającego obok dziecka.

Każda aranżacja pokoju dziecięcego powinna być fantazyjna i uwzględniać temperament swojego mieszkańca. Czy zabranie malucha to dobry pomysł? Jak najbardziej! On także musi mieć prawo do decydowania o swojej przestrzeni. Rolą rodzica jest tutaj zapewnienie mu wsparcia i delikatne tonowanie nazbyt wybujałej wyobraźni. Mimo wszystko meble w ulubionych kolorach bądź akcenty dekoracyjne z postaciami  ulubionych bajek to ten właściwy trop. Pokój dziecięcy nie jest zwykłym pomieszczeniem – to niezwykła kraina, gdzie dziecko rozwija się i wychowuje, czerpiąc bardzo wiele ze swojej przestrzeni.