Sailing. The athlete on the yacht sails from the coast. An active form of water sports.

Kolonie żeglarskie dla wielbicieli sportów wodnych

Woda od zawsze kojarzy się z czymś niezbadanym. Dzieci uwielbiają słuchać historii, które są opowiadane przy ognisku podczas wakacyjnych wojaży. Chętnie uczą się też piosenek i wyjątkowo szybko przyswajają wiedzę z różnych dziedzin. W niektórych rodzinach panują pewne tradycje, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Jedną z nich jest pływanie po jeziorach, gdy tylko rozpoczyna się sezon.

Nie zawsze jednak ma się czas, żeby zapewnić dziecku tego rodzaju rozrywkę, a poza tym, w końcu osiąga ono taki wiek, że chętniej spędza czas z rówieśnikami. W takiej sytuacji najlepszą opcją wydaje się zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego, podczas którego będzie mogło nabyć umiejętności, które w późniejszym czasie zaprezentuje rodzicom. Dlatego też kogis.pl ma w swojej ofercie wycieczki wakacyjne, które powinny zainteresować małych i dużych adeptów sportów wodnych. Trzeba przyznać, że oprócz teorii ważna jest także praktyka, a uczestnicy wyprawy będą mogli zapoznać się i z jednym i z drugim. Nie dla wszystkich nazwy, które używane są przez żeglarzy, są zrozumiałe. Czasem musi upłynąć dużo wody, zanim pojmie się, co oznaczają poszczególne określenia.

Na szczęście Kogis zadba o to, by wiedza została przekazana w sposób przystępny i żeby zabawa była przednia. Rodzice, którzy zapisują dzieci na letnie wyjazdy, chcą przede wszystkim, żeby spędziły one przyjemnie czas. Na pewno przebywanie nad wodą jest lepsze niż spędzanie czasu z telefonem w ręce. Im dziecko jest starsze, tym trudniej namówić je na tego typu wyjazdy, bo woli spędzać czas ze swoimi znajomymi ze szkoły, ale warto próbować i namawiać, bo jest to naprawdę świetna przygoda.

Dzieci, które potrafią dobrze pływać, mogą zabrać ze sobą swoją kartę pływacką. Jest także możliwość wyrobienia jej na miejscu. Warto wiedzieć, że kolonie żeglarskie, zawsze odbywają się pod czujnym okiem ratowników i instruktorów, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników. Na każdej łódce znajdują się kapoki, które trzeba ubrać. Nawet osoby, które doskonale pływają, je zakładają, bo taki jest wymóg. Oprócz praktyki, czyli pływania, dzieci poznają zasady, jakimi należy kierować się podczas pływania. Tak samo, jak w przypadku jazdy autem, podobnie, przy kierowaniu łodzią, należy znać podstawowe prawa wodne. Wykładu na ich temat udziela doświadczony żeglarz, który przeżył już niejedną morską przygodę. Jeziora są spokojne, dlatego są wręcz wymarzonym miejscem do nauki żeglowania. Dzieci, które przebywają na łódce, mają przydzielone zadania. W ten sposób uczą się działania w większej grupie i odpowiedzialności. Jeśli nie wykonają swojej części pracy, to rejs nie przebiegnie tak, jak to pierwotnie było założone. Dla najmłodszych jest to przede wszystkim świetna zabawa i zawsze wywiązują się ze swoich zadań, bo są one dobrane do ich wieku i dostosowane do posiadanej wiedzy. W związku z tym każdy uczestnikach wychodzi z łódki podbudowany i w doskonałym nastroju. Warto zorganizować dziecku taki wyjazd, żeby mogło się sprawdzić w takich okolicznościach. Często podczas wodnych wypraw pojawiają się niespodziewane przeszkody, a ich wspólne pokonywanie jest frajda dla uczestników.

Dzieci podzielone są z reguły na grupy, a zadania dostosowane są do umiejętności. Uczestnicy, którzy byli już na takich obozach, mają większe doświadczenie, a na kolejnych, zdobywają nowe umiejętności, które będą w stanie wykorzystać. Przebywanie na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na kondycję psychiczną i fizyczną, więc nie warto odmawiać tej przyjemności dzieciom.

Więcej na: https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/zeglarskie/