lifting

Kiedy warto zdecydować się na lifting twarzy?

Jeszcze kilka lat temu istniało przekonanie, iż lifting twarzy przeznaczony jest dla osób, które posiadają odpowiednie zasoby finansowe i w dodatku ich wiek jest już mocno zaawansowany. Jest to myślenie stricte stereotypowe. Teraz na lifting twarzy decydują się coraz młodsze osoby, co wynika przede wszystkim z faktu, iż kobiety coraz bardziej starają się dbać o siebie, jak również ceny zabiegów stają się coraz atrakcyjniejsze.

Co jest najważniejsze przy tym zabiegu? Oczywiście osoba która go wykonuje, czyli doświadczony chirurg plastyk http://klinikagrzesiak.pl/dr-monika-jachna-grzesiak/

Warto zwracać uwagę na wiek i doświadczenie lekarza, któremu pozwalamy na tak poważną ingerencję w nasz wyglad

 

Lifting twarzy – wszystkie za i przeciw

Jeżeli chodzi lifting twarzy, przeciwwskazań do zabiegu nie ma za wiele. Przede wszystkim są to kwestie uczuleniowe. Najpopularniejszym problemem są choroby nerek, płuc, serca. Te choroby są zdecydowanym przeciwwskazaniem, dlatego również pytanie o nie powinno padac u profesjonalnego chirurga plastyka jako pierwsze.

Nie można wykonywać również liftingu twarzy w sytuacji skazy naczyniowej, niedokrwistości, czy też stanów zapalnych w obrębie miejsc, które miały być objęte liftingiem. Zakazane jest również wykonywanie zabiegu w przypadku zapalenia zatok i powiek.

 

A jakie są korzyści wynikające z liftingu twarzy?

Lifting twarzy jest zabiegiem pozwalającym „ugrać” kilka lat młodości. Wygładzenie zmarszczek jest jednym z najważniejszych elementów. Dobrze naciągnięta skóra nie tylko wygląda atrakcyjniej, jest przede wszystkim zdrowsza. Wygładzona jest nie tylko skóra twarzy, lecz także szyi, co pozwala na uzyskanie kompleksowego efektu. Efektu, który potrafi utrzymywać się przez wiele lat, czas 8 do 10 lat jest tutaj standardem jak pisze na stronie kliniki chirurgii plastycznej http://klinikagrzesiak.pl/lifting-twarzy-i-szyi/

 

Jak wykonuje się lifting twarzy?

Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Po uprzednim przygotowaniu, dokonuje się naciągnięcia powierzchni skóry i usunięcie jej nadmiaru. Usuwa się także te fragmenty skóry, które są już mocno „nadgryzione zębem czasu”, przez co zyskuje się efekt świeżości. Wiele osób mogłoby obawiać się blizn po tym zabiegu, jednakże są one bardzo dobrze ukryte we włosach lub tez za uszami. Szwy ściągane są w ciągu kilku dni po zabiegu, obrzęk również bardzo szybko ustępuje, przy odpowiedniej organizacji czasu można więc sprawić, by nawet nikt z najbliższego otoczenia się nie zorientował, iż taki zabieg został wykonany. Najlepszy efekt pojawia się w okresie około trzech miesięcy po wykonaniu zabiegu, pod warunkiem, iż pacjenci stosują się do zaleceń lekarskich – chodzi przede wszystkim o zaniechanie lub mocne ograniczenie palenia papierosów czy też unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.