34

Granitowe rozwiązanie do kuchni

Zlewozmywak znajduje się zazwyczaj w samym centrum kuchni i bywa codziennie wykorzystywany przez domowników. Nikt chyba nie wyobraża sobie kuchni pozbawionej wspomnianego elementu, gdyż to właśnie za jego pomocą myjemy i płuczemy wszystkie naczynia. Jest on tak samo ważny jak lodówka czy kuchenka.

Obecnie szczególnym zainteresowaniem konsumentów cieszą się zlewozmywaki granitowe, które powstają z połączenia piasków granitowych z żywicami akrylowymi. Za ich naczelny atut uznaje się  dużą odporność na zarysowania czy pęknięcia. Nawet w kontakcie z ostrymi nożami, których w kuchni nie brakuje, nie musicie martwić się o trwałe uszkodzenia. Zlewozmywaki granitowe zostały również przystosowane do wysokich temperatur, a także szoków temperaturowych, dzięki czemu mamy pewność, że posłużą nam wiele lat. Ponadto są łatwe w pielęgnacji oraz czyszczeniu, gdyż na ich powierzchni nie pozostają mało atrakcyjne smugi lub zacieki. Żrące substancje chemiczne, które bywają stosowane do zmywania naczyń, także nie są w stanie im zaszkodzić. Przewiduje się, że pojedynczy zlewozmywak może bez uszczerbku wytrzymać kilkadziesiąt lat.

Walory estetyczne są jednym z kluczowych powodów, które uczyniły ze zlewozmywaków granitowych bardzo modne rozwiązanie. Można je wyprodukować w rozmaitych kolorach, co umożliwia dopasowanie do aktualnego stylu kuchni. Coraz więcej architektów wnętrz nie wyobraża sobie projektu, który by ich nie uwzględniał, szczególnie jeśli przygotowują luksusowe przestrzenie mieszkalne.

Istnieją różne wersje montażowe tego wynalazku. Zlewozmywak granitowy może być podwieszany lub nakładany na blat. Dostępny jest w wielu rozmiarach, np. jedno-, półtora-, oraz dwukomorowym, co powoduje, że każdy dopasuje go bez problemu do posiadanych mebli kuchennych. Producenci oferują klientom zarówno wyroby tradycyjne o kształcie kwadratu, jak i wersje okrągłe. Ostatnimi czasy dość sporym zainteresowaniem cieszą się również zlewozmywaki narożne, które czynią wnętrze kuchenne naprawdę nietuzinkowym.

Materiał pochodzi z Sklep internetowy Promar.