wee

Garnitury klasyczne i eleganckie czy stylowo indywidualne?

Ślub jest ważnym momentem w życiu nie tylko dla młodej panny, ale również dla pana młodego. Kobiety w pewien sposób zawłaszczyły sobie ten wyjątkowy dzień, marząc często już w dzieciństwie o tym uroczystym wydarzeniu. Jednak panowie także przeżywają swój ślub i wesele. Tylko że w większości przypadków nie są tak wylewni, jak panie, w okazywaniu swoich uczuć.
Dlatego też niezwykle ważne jest dla nich, żeby swoim wyglądem dać świadectwo najwyższej klasy i elegancji. Nowoczesne pracownie krawieckie oraz sklepy z typowo ślubną garderobą oferują niezwykłe garnitury ślubne, dopasowane w stu procentach do przyszłego pana młodego.
W przypadku garniturów ślubnych, podstawowy krój musi zostać zachowany. Głównymi cechami, jakimi charakteryzują się garnitury ślubne są przede wszystkim zamknięte klapy marynarki, bardziej szpiczaste niż w innych rodzajach garniturów, kieszenie bez patek oraz spodnie bez mankietów przy dole nogawek. Dodatkowo ważny jest kolor garnituru, jego wieczorowa wersja powinna być koloru czarnego, grafitowego lub ciemnogranatowego.
Współcześnie pojawia się moda na bardziej swobodny wybór nie tyle garnituru, co jego koloru. Jeśli ktoś bardzo chce, może stworzyć stylową i elegancką kompozycję, ale jej klasyczna formalność będzie jednak zaburzona. Czy warto? Jeśli ktoś ma bardzo indywidualny styl i będzie dobrze czuć się tylko i wyłącznie w wybranym przez siebie ubraniu, to czemu nie. Jakby nie było, to jest przecież wyjątkowy dzień przede wszystkim dla pana młodego i to on decyduje.
Istnieje szeroka gama ofert, w której garnitury ślubne mają różnego rodzaju kolory. Niektórzy łamiąc zasady wybierają innego koloru kamizelkę niż spodnie i marynarkę. Dodatkowo decydują się nie na klasyczną białą koszulę, ale na coś bardziej kontrastowego, no i na zawadiacki krawat. Zdarza się, że taka stylizacja wygląda naprawdę korzystnie. W takim przypadku pan młody musi zadać sobie pytanie, czy stawia na pokazanie swojego własnego indywidualnego stylu – oczywiście dopasowanego do sukni panny młodej, czy jednak decyduje się na klasyczną elegancję, która może i jest konserwatywna i formalna, ale jak by nie było, spełnia godnie swoją role już od wieków.
Klasyce z indywidualnością nigdy nie jest po drodze, jednak to my decydujemy, co jest dla nas najważniejsze w dniu naszego ślubu.

Opracowano przy udziale – garnitury ślubne