polisolokaty

Dlaczego polisolokaty wciąż mają złą opinię?

Jeśli ktoś przysłuchiwał się aferom finansowym, jakie w ostatnich latach wybuchały w naszym kraju, z pewnością słyszał o tak zwanych polisolokatach. Cała sprawa zaczęła się tak naprawdę kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat wcześniej, gdy ludzie podpisywali z bankami lub firmami ubezpieczeniowymi umowy o polisy, które miały stanowić zabezpieczenie na życie. Później okazywało się jednak, że wszystko było jedną wielką bujdą na resorach, a instytucje wykpiwały się od wypłaty świadczeń. Zaczęły się zbiorowe pozwy do sądów i tak dalej.

Czy w związku z tym polisolokaty wciąż cieszą się złą sławą? Czy wszystkie tego typu produkty zniknęły już z rynku? Postanowiliśmy sprawdzić te kwestie.
Może zacznijmy od ogólnego wyjaśnienia czym jest polisolokata. Otóż jest to połączenie lokaty bankowej z polisą ubezpieczeniową, co w praktyce ma dać lepsze warunki klientowi, niż obydwie te usługi oddzielnie. Czy jednak tak jest? Okazuje się, że polisolokaty nie zawsze przynosiły zyski. Jednak pomimo złej opinii o nich, są wciąż oferowane przez kilka szanujących się instytucji bankowych oraz ubezpieczeniowych. Czy warto z nich korzystać? Okazuje się, że wciąż mają niemałe grono odbiorców, którzy widzą tutaj realną szansę na dobry zarobek. Niemniej są to ludzie świadomi tego co dzieje się w świecie finansów i wiedzą czego spodziewać się po konkretnym produkcie lub usłudze.
Z czego wynikło więc to, że tylu ludzi dało się wrobić w polisolokaty? Otóż cała historia zaczęła się jeszcze we wczesnych latach dziewięćdziesiątych.

Ludzie nie byli obyci z zasadami panującymi na wolnym rynku, wydawało im się że bank taki czy inny, jest instytucją której można zaufać. A banki niestety bezlitośnie to wykorzystywały, widząc w tym łatwy zarobek. Niemniej te czasy to już zamierzchła przeszłość, choć wielu ludzi boryka się z tymi problemami do dziś. Ale jeśli mądrze inwestujemy w obecne polisolokaty, jesteśmy całkowicie bezpieczni, a przy okazji możemy całkiem nieźle zarobić, ponieważ lokaty te są wolne od dodatkowych podatków.

Kancelaria Michał Strojek – http://www.strojekkancelaria.pl/